Bileklik Nedir?


    Bileklik kola ve bileklere takılan bir aksesuar çeşididir. Bilekliğin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler bilekliğin yapılma malzemelerine göre değişiklik göstermektedir. Boncuk, zincir, çelik, deri sadece bileklik çeşitlerinde bazılarıdır. Bilekliklerin bazı değerli madenlerden yapılmış olanları da vardır. Altın ve gümüş gibi madenler bileklik yapımında çok kullanılan değerli madenlerdendir. Son zamanlarda bileklikler artık teknolojiyle de birleşip yeni tarz bileklikler ortaya çıkmıştır. Tıp ve iletişim alanlarında büyük bir gelişme göstermiştir.

    Bilekliklerin tarihçesi MÖ.330 yılları arasında Helenistik dönemine kadar dayanmaktadır. anadolu topraklarında yapılan kazılarda pers dönemine ait olduğu düşünülen bileklik kalıntılarına rastlanmıştır.

Boncuk Bileklik

    Boncuk bileklik zarafetin ve inceliğin sembolü olarak kullanılıyor. Bir çok kullanıma uygun olan daha çok günlük hayatta kullanımda tercih edilen bir aksesuar olarak öne çıkıyor. Hediye olarak oldukça tercih edilen bir bileklik türü olarak da öne çıkıyor. Özellikle kız kardeş ve sevgiliye hediye olarak oldukça çok tercih ediliyor.

 

Çelik Bileklik

    Çelik bileklikler diğer bilekliklere göre daha uzun ömürlü olduğu ve çeliğin kattığı şıklığın avantajlarından dolayı tercih edilen bileklik çeşididir. Gündelik hayatta kullanıla bildiği gibi özel günlerde giyeceğiniz şık kıyafetlere de gayet uyum sağlayabilecek bir aksesuardır.

 

Deri Bileklik

    Deri bileklikler kullanım rahatlığı ve tasarım ve desen çeşitliğinden dolayı öne çıkarmasının yanında, her kıyafete uyum sağlayabilmesi tercih edilmesinde önemli bir etki etmiştir. Saat ile de çok güzel uyum yakalanabilmesi oldukça mümkündür. Erkek ve kızların sıklıkla tercih ettiği bileklik çeşidi hediye olarak düşünüldüğünde pişman etmeyecek bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Zincir Bİleklik
Zincir Bileklik


    Zincir bileklikler bileklik kategorisinin en gözde olan türüdür. Şıklık olarak diğerlerinin biraz daha önünde bulunan bileklik çeşidi özel günlerde takmak için birebirdir. Zarafetin olmazsa olmazı olan zincir bileklikler şıklığına önem veren biri için oldukça güzel bir hediye olacaktır.


Daha Eski Gönderi Daha Yeni Gönderi