Şahmeran Bileklik Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Şahmeran bileklik alışılmışın dışında ele takılarak kullanılan bir takıdır. Şahmeran parmak ve elin üstüne takılarak kullanılır. Alışılagelmişin dışında olmasıyla şık ve zarif görünür. Aslında yeni olmayan şahmeranlar günümüzde de popülerlik kazandı. Farsçada yılanların şahı anlamına gelen bu mitolojik figür şimdilerde ise modaya öncülük ediyor. 

Yıldız Motifli Şahmeran

El bileğinden parmağa kadar uzanan şahmeran elin üstüne takılır. Şahmeran üç ana parçadan oluşur. Bunlar; parmağa geçirilen kısım, bu kısma bağlı uzantı ve zincire bağlı bilekliktir. 

Şahmeranı ilk önce parmağınıza geçirin ve sonrasında bileğinize geçirin. Bazı modelleri işaret veya yüzük parmağından geçirilir fakat genelde orta parmaktan geçirilir ve bileğe kadar uzanır.

Nasıl Kullanılır?

Şahmeran bileklik elin zerafetini ortaya çıkardığı için özel günlerde tercih edilir. Daha önce şahmeran takmayanlar zor kullanıldığını düşünebilir ama takması sizi rahatsız etmez. İlk önce parmak kısmını takmayı daha sonra bileğe geçmeyi ihmal etmeyin zira tam tersi durum zorluk çıkarabilir. 

Euromoda olarak zevkinize uygun Şahmeran modelleri ile elinizin zerafetini ortaya çıkaracak ürünler tasarlıyoruz. Eğer zarif bir görünüme ulaşmak istiyorsanız şahmeran modellerine göz atabilirsiniz.

Çiçek motifli şahmeran modelleri elbise kombini yapmak isteyenler için güzel bir tercihtir.

Şahmeran Bileklik Modelleri

1. Göz Motifli Şahmeran Bileklik

Göz Motifli Şahmeran

 

2. Çiçek Motifli Şahmeran Bileklik

Çiçek Motifli Şahmeran

3. Damla Motifli Şahmeran Bileklik

Damla Motifli Şahmeran

4. Yıldız Motifli Şahmeran Bileklik

Yıldız Motifli Şahmeran

 

 


Daha Eski Gönderi Daha Yeni Gönderi